Poliţia Locală a tras linie, după un an de activitate

Directorul Direcţiei Poliţiei Locale Giurgiu, Lazăr Ciobanu a prezentat astăzi bilanţul activităţii pe anul 2012, în cadrul unui eveniment organizat în incinta Ateneului „Nicolae Bălănescu”. La prezidiu au fost prezenţi primarul municipiului, Nicolae Barbu, administratorul public, Emil Vucă, dar şi şefii instituţiilor din cadrul Ministerului de Interne, de la acţiune nelipsind nici cei doi viceprimari Alexandru Vladu şi Liviu Popazu.

Conform materialului prezentat, Poliţia Locală Giurgiu a înregistrat rezultate bune pe parcursul anului trecut. Pentru 2013, conducerea propunându-şi, printre altele, asigurarea unui climat de ordine şi siguranţă civică, menţinerea ordinii şi liniştii publice în municipiu, şcolarizarea unor angajaţi şi continuarea bunei colaborări cu structurile MAI.

Invitat să ia cuvântul, primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu a vorbit despre situaţia acestei direcţii la momentul preluării mandatului, schimbările făcute pe parcursul anului, dar şi despre planurile şi intenţiile de viitor. Edilul a amintit şi despre proiectul de monitorizare a oraşului şi a încheiat cu speranţa că în anul 2013 – “Anul cetăţeanului” în accepţiunea Uniunii Europene, angajaţii Poliţiei Locale vor manifesta acelaşi interes pentru binele şi apărarea cetăţeanului.

Ultima modificare: 17.01.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Acţiuni de prevenire a infracţionalităţii desfăşurate de Poliţia Locală Giurgiu